Jak można kupić tanie podręczniki?

Jak wiadomo zdecydowana większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że wyprawka szkolna wiąże się z dużymi kosztami. Część wspomnianego wydatku będą stanowiły książki. Należy mieć świadomość, że obecnie można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w tanie podręczniki wysokiej jakości. W jaki sposób można tego dokonać?

Zamawianie książek z darmową dostawą

Warto mieć świadomość, że bardzo duża liczba księgarni internetowych posiadających również sklepy stacjonarne umożliwia na odbiór osobisty książek. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, że stosunkowo wysoki koszt dostawy doprowadza do sytuacji, że tanie podręczniki szkolne stają się drogie. Rodzice bardzo często zamawiają poszczególne książki w różnych księgarniach wybierając najniższe ceny. Zapominają jednak, że w przypadku zamówienia podręczników za stosunkowo niską kwotę, należy również zapłacić za dostawę. W przypadku zamówienia książek w kilku księgarniach należy liczyć się z dodatkowym kosztem w wysokości nawet 50 złotych. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zatem zaopatrzenie się w podręczniki w możliwie najmniejszej liczbie księgarni internetowych. 

Grupowe kupowanie podręczników szkolnych

Kolejnym doskonałym rozwiązaniem jest grupowe zaopatrywanie się w podręczniki szkolne. Należy mieć świadomość, że księgarnie stacjonarne, a także internetowe przyznają rabat w przypadku kupienia książek za większą kwotę. W przypadku, gdy trzech uczniów podejmie decyzje o wspólnym zamówieniu kompletu podręczników szkolnych, mogą liczyć nawet na rabat w wysokości 20%. Oznacza to tym samym, że grupa pięcioosobowa może zaoszczędzić na książkach nawet do 30%. Godny uwagi jest fakt, że koszt nowych podręczników do liceum wynosi około 500 złotych. Uczniowie w ten sposób mogą na nie przeznaczyć zaledwie 350 złotych.

Oczekiwanie na promocje księgarni stacjonarnych i internetowych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że księgarnie internetowe stacjonarne oraz internetowe zarówno w czerwcu, jak i sierpniu podejmują decyzję o obniżeniu cen za poszczególne podręczniki szkolne. Jest to oczywiście spowodowane faktem, że we wspomnianych okresach bardzo mała liczba uczniów i rodziców decyduje się na zaopatrzenie w książki do szkoły. W zdecydowanej większości przypadków w księgarniach można wtedy kupić podręczniki nawet o 15% taniej. Warto jednak pamiętać, że inne osoby również mogą czekać na promocje. Zalecane jest zatem dokonanie zakupu w ciągu kilku dni od poinformowania przez księgarnie internetowe i stacjonarne o promocji.

Szkoła autorstwa freepik - pl.freepik.com